Szanowni Państwo,


zwracamy się z prośbą o publikację ogłoszenia o rekrutacji do akcji Masz Głos na stronie internetowej Państwa urzędu,
w mediach społecznościowych (jeśli są prowadzone) oraz w wydawanych przez Państwa informatorach i/lub mediach papierowych.
W załączeniu znajdą Państwo treść ogłoszenia wraz z materiałem graficznym i plakat (plakat można opublikować, wydrukować).

Link do ogłoszenia: http://soclab.org.pl/akcja-masz-glos-juz-rusza/
Bezpośredni link do rejestracji do akcji Masz Głos: https://www.maszglos.pl/o-akcji/dolacz/

Uprzejmie prosimy o publikację ogłoszenia w terminie, w którym odbywa się rekrutacja, czyli między 4 a 30 września 2019 roku.
Prosimy o przesłanie linku do opublikowanego przez Państwa materiału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy o potraktowanie tej prośby jako wniosku z art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego.Z serdecznymi pozdrowieniami

Koordynatorki akcji Masz Głos w województwach: mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim
Fundacja SocLab

Katarzyna Sztop-Rutkowska
tel. 601 155 546
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Maszkowska
tel. 507 181 919
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

-- 
Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab
ul. Zwierzyniecka 17/16
15-312 Białystok
tel. +48 507 181 919
www.soclab.org.pl
AKCJA MASZ GŁOS JUŻ RUSZA!

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

W akcji Masz Głos pokazujemy co i jak można zmienić dla siebie i innych, wspieramy w realizacji pomysłów, pomagamy działać skutecznie, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.

Do akcji Masz Głos mogą zgłosić się organizacje społeczne: stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Udział w akcji Masz Głos daje uczestnikom i uczestniczkom wsparcie doświadczonego zespołu w planowaniu i realizacji działań, udział w szkoleniach, wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski, materiały edukacyjne i promocyjne, a także szansę na mikrogrant.

Fundacja SocLab jest partnerem Akcji Masz Głos w województwie podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Już teraz zachęcamy do zapisywania się na szkolenia regionalne:
Zapraszamy na wojewódzkie szkolenia już we wrześniu!
 województwo warmińsko-mazurskie https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-olsztynie/
 województwo mazowieckie https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-warszawie/
 województwo podlaskie https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-bialymstoku/