„Świąteczny turniej piłki halowej drużyn z gminy Mrągowo”

W niedzielę 16 grudnia, w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego w Mrągowie odbył się „Świąteczny turniej piłki halowej drużyn z gminy Mrągowo”. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Mrągowo. Podczas rozgrywek  nie zabrakło walki oraz emocji sportowych. Udział wzięło sześć drużyn. Zwycięską drużyną została drużyna z Wyszemborka, II miejsce zajęła drużyna z Szestna, III miejsce zajęła drużyna z Gązwy, IV miejsce zajęła drużyna z Rydwąg, V miejsce zajęła drużyna z Użranek, VI miejsce zajęła drużyna z Lembruka.  Wszystkie drużyny otrzymały statuetki pamiątkowe. Podczas turnieju została zorganizowana akcja społecznościowa na rzecz Pana Kazimierza Jachimowskiego, znanego ze swojej działalności na rzecz sportu głównie w gminie Mrągowo. Przez lata był trenerem i prezesem Salętu Boże. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane rodzinie Pana Kazimierza, który  po wypadku wraca do zdrowia.

W dniu 19 sierpnia 2018r., na boisku gminnym w miejscowości Boże odbyły się rozgrywki w piłkę nożną Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Mrągowo "O Puchar Wójta Gminy Mrągowo”.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Mrągowo. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Grabowo, Wierzbowo, Wyszembork i Szestno. Zwycięską drużyną okazała się drużyna z Wierzbowa, na drugim miejscu drużyna z Grabowa, trzecie miejsce zajęła drużyna z Szestna, czwarte miejsce zajęła drużyna z Wyszemborka. Podczas turnieju nie zabrakło emocji sportowych oraz fanów, by kibicować swoim ulubieńcom. Każdy wierzy, że to właśnie jego drużyna stanie na podium. Po ogłoszeniu wyników Wójt wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla najmłodszych kibiców również nie zabrakło atrakcji, podczas całego spotkania dostępna była dmuchana zjeżdżalnia.

Dnia 12 sierpnia 2018r., na boisku gminnym w miejscowości Gązwa odbył się finał tegorocznych rozgrywek w piłę nożną "O Puchar Wójta Gminy Mrągowo".

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Mrągowo. Podczas rozgrywek nie zabrakło walki oraz emocji sportowych. Zwycięską drużyną została drużyna z Rydwąg, II miejsce zajęła drużyna z Lembruka, III miejsce zajęła drużyna z Szestna. Najlepszym strzelcem egzekwo zdobywając tę samą liczbę bramek został Mateusz Nicewicz z miejscowości Rydwągi oraz Adam Wandyk  z miejscowości Gązwa, na drugim miejscu znalazł się Wiktor Suwezda z miejscowości Szestno.

W dniach od 20 do 22  lipca na Górze Czterech Wiatrów w Gminie Mrągowo odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim MTBXCO/XCR. Pomysłodawcą imprezy był Prezes Stowarzyszenia Luz Grupa Pan Arkadiusz Cała, a Stowarzyszenie było organizatorem mistrzostw nad którymi patronat honorowy objął Polski Związek Kolarski. Sponsorem Strategicznym była Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” z Grajewa. Partnerem strategicznym Mercure Hotels Mrągowo Resort & Spa oraz Wójt Gminy Mrągowo.

Stowarzyszenie Luz Grupa wyznaczyło wymagająca trasę o długości 4,6 km. Najważniejsze wyścigi odbyły się w niedzielę. Był to wyścig mężczyzn OPEN (Elita+U23) oraz wyścig kobiet OPEN (Elita+U23), w którym tytuł mistrzyni Polski obroniła Maja Włoszczowska.